Wybieramy dodatek do ścian

kolorowa-sciana

Żeby wszystko świetnie ze sobą współgrało, warto dobrze przemyśleć, w jakich miejscach w mieszkaniu powinny znajdować się dodatki. Dobrze jest wybrać kilka, w których będą się one znajdować.

Można umieścić w pokoju albo salonie otwartą półkę i postawić ją obok lub za sofą albo zamiast póki zdecydować się na niewielki regał. Niezłym pomysłem może być zamontowanie jednej otwartej wysokiej półki, na której postawimy ozdoby, zdjęcia, drobiazgi. Możliwe jest też umieszczenie półek, regałów po obu stronach dużego mebla, na przykład sofy lub łóżka i rozmieszczenie na nich różnych przedmiotów.

Dodatkami, które doskonale sprawdzają się w każdym mieszkaniu, niezależnie od dobranych kolorów i stylu aranżacji, są obrazki, zdjęcia i plakaty w ramkach. Pamiętać tylko należy, aby ramki, w których się znajdują, kolorystycznie kompilowały się z tonacją pomieszczenia. Zwykle są one doskonałym pomysłem, kiedy ktoś nie za bardzo wie, co zrobić z pustym miejscem, jakie zostało na ścianie. Obrazki, zdjęcia i plakaty świetnie je wypełnią, znajdziemy je np. tutaj.

malowidlo-na-scianie

W pokoju lub salonie na pewno nie zabraknie tkanin, bo są one stałym elementem wystroju wnętrz. Tu zwrócić uwagę należy na to, w jakim kolorze obite są meble, jaki kolor ma firanka czy zasłona, a jaki poduszki na sofę. Wzorów i kolorów jest dostępnych mnóstwo. Najbezpieczniej będzie zdecydować się na jedną barwę na przykład sofy, a potem do niej dobierać pozostałe elementy z tej samej kolekcji, które wykonano w odcieniach zbliżonych do obicia sofy. W pamięci zawsze należy mieć, aby nie przesadzać z ciemniejszymi kolorami, które optycznie pomniejszają pomieszczenia.