Ogólne zasady montażu systemów alarmowych

Użytkowanie świetnie dobranego systemu alarmowego w wielu sytuacjach może pomóc nam na przykład w złapaniu złodzieja lub wykryciu niebezpieczeństwa, a w niektórych przypadkach nawet uratować nasze życie. Aby jednak system alarmowy działał zgodnie ze swoim przeznaczeniem i perfekcyjnie spełniał swoje zadanie, musi być dobrze dobrany i w odpowiedni sposób zamontowany. Montaż systemu alarmowego najlepiej jest zlecić specjalistom, którzy znają ogólne wytyczne i zasady montażu oraz zrobią to w profesjonalny i wykwalifikowany sposób, a my będziemy mieli gwarancję, że system alarmowy nie zawiedzie nas w kryzysowej sytuacji. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie możemy zasięgnąć rady profesjonalistów. W takim przypadku. Najlepiej jest zapoznać się z ogólnymi zasadami montażu urządzeń alarmowych i przede wszystkim ściśle się do nich stosować.

Warunki i sposób montażu

Najważniejsze jest to, aby sposób montażu oraz warunki, w jakich będą znajdowały się urządzenia alarmujące były dostosowane do ścisłych wymagań producenta. To zazwyczaj producenci wiedzą najlepiej, w jaki sposób działa ich sprzęt i co należy zrobić aby pracował z największą wydajnością. Stosując się do jego zaleceń będziemy mieli gwarancje poprawnego działania urządzeń. Dodatkowo powinniśmy zadbać o to aby miejsce montażu urządzeń zapewniało jak najmniejszą możliwość dostępu osób trzecich oraz osób do tego niepowołanych. Aby alarm sygnalizował zagrożenie skutecznie, prócz standardowego sygnalizatora powinny być dobrane dwa sygnalizatory akustyczne, które zostaną połączone i kontrolowane na płaszczyźnie linii sygnałowych.

Przewody

Również w kwestii przewodów zostały opracowane konkretne zasady mówiące o tym, że okablowanie systemu alarmowego nie powinno być połączone z przewodami sieci energetycznej, natomiast jego przekrój musi zapewniać minimalne spadki napięcia. Jeśli jednak musimy skrzyżować ze sobą dwa przewody koniecznie należy zrobić to pod kątem prostym. Każde połączenie instalacji alarmowej musi zostać zamocowane mechanicznie oraz zapewniać minimalną rezystancję styku. Rezystancja izolacji powinna być jednak maksymalna. Aby spełnić kryteria wykrywania, czułość w czujce podczerwieni powinna być maksymalnie zwiększona tak, aby zapewnić najlepsze efekty w wykrywaniu ruchu. Ostatecznie, jeśli mówimy o zasilaniu systemu alarmowego, powinny zostać zastosowane dwa niezależne od siebie źródła. Jedno podstawowe, drugie rezerwowe, w razie sytuacji, w której na przykład wyłączone zostanie główne źródło zasilania domostwa.

Przy współpracy z elektromaniacy.pl.