Obroń się przed szpiegowaniem dzięki wykrywaczowi podsłuchów

W dzisiejszych czasach nasza prywatność jest narażona jak nigdy przedtem. Z tego też powodu, jeśli jesteśmy ludźmi zajmującymi ważne stanowiska lub posiadającymi tajemnice bądź znaczny majątek wzięcie pod uwagę możliwości tego, że posiadamy podsłuch nie jest wcale paranoją. Okazuje się bowiem, że dobry szpiegowski wykrywacz podsłuchów można zakupić w naprawdę rozsądnej cenie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej w tym temacie, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią tego artykułu.

Dlaczego wykrywacz podsłuchów to przydatne urządzenie?

Idealny szpiegowski wykrywacz podsłuchów i lokalizator zarazem to niedrogie i stosunkowo niewielkie urządzenie, które pracuje w szerokim zakresie częstotliwości – zazwyczaj od 10 MHz do aż 6.0 GHz. Sama detekcja w najpopularniejszych modelach odbywać się może na dwa sposoby – za pomocą sygnalizacji diodami LED lub narastającej wibracji urządzenia. Trzeba jednak pamiętać, że zdecydowana większość, jeśli nie wszystkie modele są w stanie jedynie odnaleźć i zlokalizować urządzenia aktywne, czyli takie, które transmitują dane za pośrednictwem fal radiowych, a na dyktafony i kamery zapisujące dane w pamięci wewnętrznej mało który sprzęt zadziała.

Najważniejsze atuty wykrywacza podsłuchów

W momencie, gdy lepiej zastanowimy się nad tym, co oferuje nam dobry <strong>wykrywacz podsłuchów to z łatwością można wymienić takie zalety jak:

  • prostota używania – do jego obsługi wystarczy uruchomić wykrywacz i obserwować, co sygnalizują diody lub wibracje,
  • duży zasięg działania – w przypadku najpopularniejszych modeli to około 10 metrów,
  • niesamowita dyskrecja – dzięki niewielkim wymiarom możliwe jest używanie go w obecności osób trzecich umieszczając go w kieszeni i uruchamiając tryb wibracji,
  • wygodne zasilanie – najczęściej bateriami AAA lub wbudowanym akumulatorem,
  • wykorzystanie trwałych materiałów przekłada się na wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne,
  • dokładność w lokalizowaniu podsłuchu – coraz mocniejsza sygnalizacja diod LED i mocniejsze wibracje wskazują na położenie podsłuchu.