Kryształy na salony – wielki powrót kryształowych żyrandoli

nowoczesny-salon

Kryształowy żyrandol zawsze wywołuje efekt „wow”. Jest po prostu przepiękny, wspaniale odbija światło i może stanowić naprawdę najważniejszą ozdobę salonu czy jadalni. Jednak jest to dość trudny element aranżacji, który nie wszędzie będzie pasował. Kryształowe żyrandole wracają do łask i coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Dowiedz się, jaką oprawę powinien mieć żyrandol, by zalśnić pełnym blaskiem.

Luksus, klasyka, a może nowoczesność?

Pierwsza myśl, która nasuwa nam się, gdy pomyślimy o kryształowym żyrandolu to słowo „luksus”. I fakt, tego rodzaju element oświetlenia idealnie wpasowuje się w styl glamour, który powala przepychem i pięknem. Oczywiście duże, bardzo ozdobne żyrandole z kryształów sprawdzą się także w stylu klasycznym i vintage, gdzie pojawiają się ciekawe, nieszablonowe meble, antyki i innego rodzaju ozdoby pełne przepychu.

To jednak nie koniec. Kryształ, czyli szkło świetnie wpisuje się w nowoczesne wnętrza. W tym wypadku jednak nie chodzi oczywiście o olbrzymie żyrandole, które składają się z licznych, zwisających elementów, a o nieco mniejsze, wspaniale odbijające światło, o prostszej linii. Tego rodzaju żyrandole wspaniale będą prezentować się w każdym pomieszczeniu, można spokojnie łączyć je z różnymi stylami i będą komponować się z różnymi aranżacjami.

Całość można uzupełniać różnymi dodatkami jak:

Kryształ nie tylko w salonie

Wydawałoby się, że kryształowy żyrandol czy lampa najwspanialej sprawdzą się w salonie i rzeczywiście coś w tym jest. Nie oznacza to jednak, że należy unikać zawieszenia tego elementu oświetlenia w innych pomieszczeniach. Kryształ w salonie sprawdza się wyśmienicie, podkreśla elegancję tego pomieszczenia i sprawia, że goście czują się jak na wspaniałym i bardzo eleganckim przyjęciu. Jednak kryształowe żyrandole to dobry materiał także do uzupełnienia innych pomieszczeń.

kwiaty-w-salonie

Niewielka kryształowa kula w sypialni w postaci stojącej lampki – to świetny pomysł, ponieważ rozproszone, załamujące się światło przed spaniem świetnie wycisza i relaksuje. Tego rodzaju dekoracja wyjątkowo będzie wyglądała również w gabinecie czy nawet łazience. Zwłaszcza, jeśli chcesz stworzyć pokój kąpielowy o bardzo eleganckim wykończeniu i aranżacji w stylu glamour.

A może kuchnia

To ciekawe, że obecna moda na eklektyzm i łączenie różnego rodzaju elementów i stylów sprawia, że kuchnia to idealne miejsce na zamontowanie kryształowego żyrandola. I nie chodzi tylko o kuchnie urządzone klasycznie, z meblami pełnymi eleganckiej prostoty i wytworności. Kryształ w kuchni, oczywiście odpowiednio mniejszej wielkości i wykończony w nieco prostszy sposób, sprawi, że pomieszczenie nabierze nowego charakteru.

Kryształ świetnie będzie współgrał z lśniącymi, błyszczącymi blatami i powierzchniami. Świetnie współgra z gładkimi płytkami, można zastosować go wszędzie tam, gdzie króluje blask i światło. Z kryształowego żyrandolu w zasadzie należy zrezygnować wyłącznie w kuchniach w stylu rustykalnym lub skandynawskim, ponieważ w nich bardziej liczy się prostota niż wytworność i dekoracyjność.