Jak podkreślić ozdoby ścienne?

Pomieszczenia urządzone w stylu retro, są opatrzone w obrazy lub inne ozdoby zamocowane do ściany. Kiedy pomieszczenie wypełnione jest światłem, można je z łatwością podziwiać. Jednak po zmroku, stają się niewidoczne i wręcz zbędne. Aby nie psuć nastrojowej aury, a jednocześnie zachować charakter wnętrza, można zastosować specjalne lampy. Ich światło wyeksponuje odpowiednio wiszący obraz lub ozdobę, dając przy tym dodatkowe wrażenia estetyczne. Do tego rodzaju zadań, nadają się świetnie dwa rodzaje lamp.

Lampy obrazowe

To specjalny rodzaj lamp stworzony do oświetlania obrazów, a także elementów dekoracyjnych. Ich potoczna nazwa to obrazówki. Na pierwszy rzut oka mogą przypominać swoim kształtem kinkiety, ze względu na podłużne oprawy połączone z ramieniem. (https://www.lights.com.pl/Obrazowki-255k/) Równomiernie rozprowadzają światło na obrazie czy plakacie, dzięki odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji. Decydując się na zakup lampy, warto rozważyć, czy jego ramię jest ruchome. Możliwość zmiany ustawienia światła jest dużym atutem. Lampy występują w różnych wariantach kolorystycznych, tak aby z łatwością można było je dopasować do stylu wystroju wnętrza. Zasilane są w sposób klasyczny, poprzez przewód albo za pośrednictwem baterie. Taki wariant umożliwi zamontowanie lampy z dala od źródła prądu.

Kinkiety obrazowe

Kinkiety to bardzo popularne lampy przytwierdzane do ściany, dające punktowe światło. Najczęściej można je spotkać w łazience lub sypialni, ze względu na ich zdolność odpowiedniego doświetlenia danej strefy. Z powodzeniem służą do doświetlenia lustra czy garderoby. Dlatego podobnie jak lampy obrazówki zaczęto wykorzystywać je do oświetlenia obrazów oraz dekoracji ściennych. Standardowo montuje się dwa kinkiety, symetrycznie, na odpowiedniej wysokości obrazu czy elementu dekoracyjnego. Ich dodatkowym walorem jest fakt, że poza doświetlaniem obrazu można za ich pośrednictwem doświetlać pomieszczenie. Wśród tego rodzaju oświetlenia można znaleźć modele posiadające oprawę umieszczoną na długim regulowanym ramieniu. Wtedy montuje się go nad obrazem w takiej pozycji, aby właściwie oświetlał obraz.

Przy współpracy: https://www.lights.com.pl/