Idealny pomysł na salonową ścianę – inspiracje

salon

W dzisiejszych czasach, goła ściana, nawet pomalowana jakimś fantazyjnym kolorem, niekoniecznie spełnia nasze oczekiwania. Chodzi zarówno o estetykę, jak też o samo dopasowanie do wnętrza, o zaakcentowanie różnego rodzaju elementów, spójności z całym wnętrzem. Poza tym, ściana już dawno przestała być jedynie ścianą. Teraz to po prostu doskonały sposób na wyrażenie się poprzez wnętrze, na podkręcenie klimatu w nim panującego. Skąd właściwie czerpać inspiracje i w jaki sposób sprawić, by nasza ściana zyskała rzeczywiście efektowny i konkretny wygląd? Oto kilka pomysłów, które w prosty sposób pozwolą ci przestawić się na kreatywne myślenie. Zapomnisz raz na zawsze o ścianach, które po prostu wyglądają standardowo.

Czasem proste patenty są najbardziej efektowne

salon
Wystarczy nawet jeden akcent, pozornie niewielki, wkomponowany w jakąś jednolitą strukturę ściany. I już wszystko ożywa, bo wnętrze robi się nieoczywiste i zaczyna rzeczywiście cieszyć oko. Ściana w salonie też powinna oddawać w pewnym stopniu nasz charakter. To, co robimy. Co lubimy, czym się pasjonujemy – możemy to oddać np. za pomocą plakatu jak http://plakatynasciany.pl/dekoracje/plakaty-do-salonu/. W końcu salon to, obok sypialni, takie nasze miejsce, jedyne w swoim rodzaju. Pewnego rodzaju centrum dowodzenia. Bo jest to nie tylko miejsce na wypoczynek, wręcz przeciwnie.

Ściana wspomnień

To jedno z najprostszych, najciekawszych i jednocześnie najbardziej osobistych rozwiązań. Ściana złożona z fotografii. Naszych bliskich, nas samych. Miejsc, które odwiedziliśmy w podróżach. Albo właściwie dowolnych zdjęć, które po prostu lubimy i wywołują w nas naprawdę pozytywne, konkretne wspomnienia. Dzięki temu, mamy gwarancję, że zawsze będziemy w stanie naprawdę szybko nastroić się pozytywnie, gdy tylko spojrzymy na ścianę w salonie. Możemy z naszych zdjęć zrobić plakaty – polecamy pomysły stąd.

Warto też pomyśleć o magnesach

Choć ściany magnetyczne przyjęły się raczej bardziej w pokojach dziecięcych i kuchniach, również w salonie będzie można zrobić z nich użytek. Mogą swobodnie stanowić fundamenty dla różnego rodzaju ekspozycji, które mamy ochotę zamieścić w takim pokoju. Nie ma co się dziwić, dzięki tak prostemu i powszechnemu dostępowi do farb magnetycznych, faza eksperymentowania z mocowaniami będzie naprawdę niezwykle ekscytująca. Bo przecież nie mamy żadnych ograniczeń, może tylko pod kątem tego, by nie przyczepiać zbyt ciężki przedmiotów. Ale kto by się tym przejmował, przecież nawet małe przedmioty mogą się mega efektownie zaprezentować.

Ściana muzyczna

Wiele osób, które czerpią ogromną radość ze słuchania muzyki, oglądania koncertów, szczycą się swoimi różnymi płytowymi kolekcjami. Są one eksponowane z mniejszą lub większą dumą, gdzie mamy tak naprawdę na uwadze, że to przecież również świetny element wystroju salonu. Nie ma się czemu dziwić, kolekcje CD czy winyli, naprawdę robią wrażenie. Szczególnie te ostatnie, bo choć przez wiele osób były uważane jako coś, co przeminie, wciąż są w łaskach wielu osób. Taki regał czy szafki z płytami, z wyeksponowanym systemem audio – naprawdę może być ciekawą, nie tylko dźwiękowo, alternatywą dla oglądania gołych, pozbawionych polotu ścian.