Bloczki betonowe

 Bloczki betonowe to znakomity materiał do budowy ścian fundamentowych, konstrukcyjnych, wewnętrznych i zewnętrznych. 

 Bloczki betonowe są pełne, czyli pozbawione otworów przelotowych. Mają kształt prostopadłościanu. Są bardzo popularne w budownictwie.  Charakteryzują się wysoką klasą wytrzymałości dzięki zastosowaniu trwałego cementu. Zazwyczaj z bloczków buduje się ściany domów jednorodzinnych. Do wymurowania ścian z bloczków betonowych stosuje się zwykłe zaprawy cementowe.

 Zalety bloczków 

 Bloczki zapewniają idealne wymiary oraz powtarzalność. Budowa z tym materiałem jest bardzo prosta i szybka.  Charakteryzuje się dokładnością wykonania. Bloczki wykonane są z naturalnych składników, czyli z wody, piasku, cementu i żwiru. 

 Wymiary

 Bloczki betonowe mają różną wytrzymałość mechaniczną. Oczywiście zależy to od producenta. Mają też przypisane różne klasy. Przeważnie stosuje się bloczki budowlane o następujących wymiarach: 38 x 12 cm38 x 25 cm, 38 x 14 cm. Ten wymiar w większości przypadków odpowiada najczęściej występującej szerokości ścian fundamentowych i nośnych. Są też oczywiście bloczki krótsze. Waga tego materiału nie przekracza 30 kg. dlatego jest to znakomity budulec, który świetnie sprawdza się na każdej budowie. 

 Skład bloczków 

 Najlepiej bloczki betonowe składuje są na paletach. Palety, w warunkach magazynowych można składować pionowo do dwóch, trzech palet. Jednak transport palet z bloczkami możliwy jest jedynie w jednej warstwie. Zalecany jest też rozładunek wózkami widłowymi i dźwigami. 

 Zakup bloczków 

 Bloczki produkowane są na terenie całego kraju. Są dosyć ciężkie, dlatego trzeba je transportować odpowiednim pojazdem. W dzisiejszych czasach bloczki można kupić bez żadnego problemu w marketach budowlanych, czy mniejszych sklepach składowych.  Są też lokalne betoniarnie, które obsługują budowy w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Są także producenci wyrabiający bloczki fundamentowe. Warto rozejrzeć się w okolicy, lub po prostu zajrzeć na odpowiednią stronę internetową oferującą tego typu budulec (bloczki betonowe Bydgoszcz).